BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Idomesnis draugas.

Šiandien, šį šiltą pavasarį, už lango sningant, aš pirmą kartą valgau koldūnus savo naujuose namuose. Pagaliau galiu sau leisti ištiesti kojas dar nesėdėtoje sofoje. Nuostabus jausmas. Šiandien man sekmadienis. Po beveik mėnesį trukusio paieškų maratono. Ir per šį mėnesį įvyko daugybė nuostabių dalykų, kurie mano gyvenime paliks gražiausius prisiminimus, ryškiausius vaizdinius, skambiausias dainas ir svarbiausias pamokas.

Mama man tūkstantį kartų kartojo, nebūk naivi, negali būti visiems gera… O aš įsivaizdavau, kad gerumas visada visada, su gyvūnu, su augalu, su žmogum-pasiteisina. Šis mėnuo man dar kartą parodė, kad gerumą gerumu priima tik du iš išvardintų: augalai ir gyvūnai. Žmonės- pem ant pem, kaip susišviečia. Ir aš niekad nepagausiu kaip čia yra. Kada žmogui tikrai reikia pagalbos, rūpesčio, draugijos, o kada yra patenkinamas jo ego. Ir dar mama man tūkstantį kartų kartojo nepasitikėti žmonėmis! O aš įsivaizdavau, kad mano gyvenime atsiranda žmonės, kuriais aš tūkstantį kartų galiu pasitikėt. Du tūkstančius. Be perstojo. Visada. Kad ir kas nutiktų. Visada galvojau, kad esu didžiulė egoistė, bet šį balandį supratau, kad yra tokių, kuriems net psichologai padėti negali. Ir dabar aš klausiu savęs, kas turi nutikti žmogui, kad taip bijotų vienatvės… Pamindamas viską: savo gerą vardą, kitų gerus vardus, teisybę, rūpestį, nuoširdumą, sėkmę, šiurpulius krūtinėj. Vien melas. Melas ir šmeižtas. Šmeižtas, kitų žeminimas ir savęs garbinimas. Nes va aš tai afigenas, nes va aš tai kitaip nei tas, nes va mano tai geriau, gražiau, skambiau. Nes aš visiems padedu. Ir tikrai tikrai, labai myliu savo šeimą ir noriu sukurt lygiai tokią pat. Ir dabar aš norėčiau paklausti to žmogaus, kam jam šeima ir kam jam draugai? Kad išgelbėtų nuo vienatvės ar kad būtų priedanga, kuria galima teisinti ir maskuoti savo melą? Visada viską galima išrišti ir tai netrunka ilgai. Visgi, dekoju likimui, kad mano gyvenime atsiranda vis nauji žmonės iš kurių visada yra ko pasimokyti. Ne tik kaip daryti arba nedaryti. Ne tik kaip sakyti arba nesakyti. Su pažintimis ateina naujas suvokimas, naujos mintys, nauji iššūkiai sau, nauji potyriai, naujos citatos, nauji siekiai, muzika ir lyra. Visi šie ir dar daug kitų dalykų nuplauna pyktį už žmogaus padarytas klaidas. Negalima nieko kaltinti, o ir nėra dėl ko.

Sako žmonės mūsų gyvenimuose kaip stotelės. Atvažiuojam, kažką pasiimam, kažką paliekam ir keliaujam toliau. Bet jau ne tie patys. Jau kitokie.

Patiko (5)

Rodyk draugams2 komentarai

  1.   Metaliukas 2016-04-26 08:38:54

    Turėtum savimi didžiuotis. Neleisk, kad pasaulis sunaikintu tavo gerą širdį.

  2.   Rosenkreuzer 2016-04-26 12:57:50

    Gyveni ir mokaisi. Gali išsikelti klausimą, kaip kas suvokia gerumą. Vieni gėrį priima kaip dėkingumo arba taikos ženklą, kiti tai supranta kaip užuojautą ar paguodą. Vienus tai sustiprina, kitus gali įžeisti. Kas tau gėris, kitam gali būti pasityčiojimas. Jei tau gerų darbų darymas suteikia gerą savijautą, tai kitas, kuriam padėsi, tau pasitarnaus, bus tavo įrankis gerumui vykdyti :) Geriausia gėriu dalintis su tais, kurie gėrį supranta taip pat kaip tu :)

Palikti komentarą