BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Man Tango

Mama visą savaitgalį man sakė, kad pas mus apsigyveno vaiduokliai. Paima šakutę ir nepadeda į vietą. Padaro kavą ir jos negeria. Atidaro spintelės duris ir jų neuždaro. Eina laistyti gėlių, bet staiposi prieš veidrodį. Gražus vaiduoklis. Šypsosi sėdėdamas tamsoje. Mąsto perpučiama vėjo galva.

Vaikystėje šokau. Iki niolikos. Scenoje pražysdavau. Kol laukdavome muzikos, drebėdavo rankos ir kojos. Kai ji pasigirsdavo sukdavo vidurius. Viens du trys. Ir mane mato šimtai akių. O aš matau tik tamsų ruožą salės gale. Šviesos tai ryškėja, tai blanksta. Drebulys virsta didžiule jėga, kuri kelia į orą ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Žinai, kad dabar tu diva! Visai kitaip buvo su tauriaisiais šokiais. Tango. Asile, ištiesk nugarą kartoju savo dvi kaires kojas turinčiam partneriui. Kai esi trylikos nieko kito pasakyti ir negali. Meilės šokis, kurį galima šokti tik supratus esmę. Čia kaip su požiūriu. Nėra pagrįstas, kol nesupranti esmės. Ir jeigu dabar šokčiau tango…

Kaip du vaiduokliai vėjo perpučiamomis galvomis. Ieškai parnerio, blaškaisi, o jis tavęs laukia užkulisuose. Jis nesako, kad jam patinka kai tu šoki. Nesako, kad jam patinka tavo plastika. Nesako, kad jis nori to ritmo kartu. Nesako, kad nori suimti per liemenį. Nesako, kad jis žavisi. Jis tiesiog stebi ir laukia. Nes gal tai baimė. O gal baimės. Jo tyla, kol tavo vandens pripildyta galva svyruoja. Tas vanduo neleidžia susikaupti ir išryškinti. Kol jis tylės, galvoje tyvuliuos ošimas. Jo akys žiba kaip prožektoriai. O tu šoki, šoki, šoki. Ir tau norisi išsitiesti labiau nei įmanoma. Nori būti aukštesnė, lieknesnė, ilgomis rankomis. Kad užsimojus galėtum plačiau apsisukti įkvėpiant daugiau oro, nei gali įkvėpti. Kad tomis rankomis galėtum apsivyti kaklą ir kilt link šiaurės pašvaistės. Jis planuoja tave pavokti. O tu nori greičiau, bet negali pasisiūlyti, nes tai nepriimtina. Ir tu lauksi kiek reikės, nes niekas į tave dar nežiūrėjo taip kaip jis. Esi išbandžiusi daugybę partnerių. Jie visi išmokė tave naujų žingsnelių, pozų ir judesių. Ir tu žinai, kad tas, tas, kuris sėdi tamsoje ir stebi yra tas. Tas. Nors tu nė velnio nežinai, tik įsivaizduoji. Tikiesi. Nes jis turi laimėjimus, kuriuos susirinko su kitomis partnerėmis. Geriausiomis. O tu tiesiog šokėja. Neturi laimėjimų, neturi patirties, šlovės. Jautiesi menka ir žinai, kad maža tikėtis. Naivu. Bet jis žiūri. Žiūri ir tu supranti, kad tai ne tik žvilgsnis.

Į tango telpa viskas. Nuo laisvės iki beprotystės mylėti.

Patiko (6)

Rodyk draugamsNėra komentarų

Palikti komentarą