BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vienas ant vieno

Ketvirtadienį sutikau dvylika klasių baigusį 26metų vaikinuką. Jo ryškiai juodas įdegis su baltomis juostelėmis ties akinių kojelėmis išdavė, kad jis arba statybininkas arba alpinistas. Ir aš neklydau. Jis statybų darbų vadovas, dirbantis ne tik vadovu, bet ir alpinistu, kartu su vargšais fizinio darbo mėgėjais lenkiantis nugarą šiuo metu Vilniuje dygstančiuose pastatuose. Sako dirbu jau 6metus, turiu nemažai turto. Ir tikrai matau, kad bičas pasikaustęs. Klausiu, kur atostogaus vasarą. Jis tik nusišypsojo ir atsakė, kad tokį dalyką kaip atotogos jis jau seniai pamiršęs. O pana? Turiu sako, neįpatinga, bet neturiu laiko susirast kitos. Tai bent su draugais kokį vakarą alaus išgert išeini? Draugais? Sakė turintis du draugus, su kuriais porą kartų per metus susitinka.  Reziumė: dvylika klasių, trys butai iš kurių du neša pasyvias pajamas, Toyota Land Cruiser minimum 2014metų ir dar velniai žino kiek smagių dalykėlių, kurių aš nemačiau. Paspaudusi jam ranką palydėjau laiptais žemyn, o grįždama į ofisą sustojau klausdama savęs, koks yra skirtumas tarp VIENAS ir PIRMAS? Atsakymas yra paprastesnis, nei mes galim numanyti. VIENAS yra PIRMOJO kaina.

Jau beveik du metus kaltinu, ėdu save dėl paliktų draugų. Ne vienas žmogus yra pasakęs, kad kai tik aš susirandu darbą, sulendu į rezultatą ir pamirštu juos. Aš pamirštu jų bėdas, norus, džiugesį ir sėkmes. Aš nepaskambinu ir nepaklausiu, kaip sekasi, kaip jaučiasi, kaip gyvena. Ar myli ar nekenčia, ar tiki, ar jau prarado tikėjimą ir viltį. Ir aš tikrai nepaskambinu, nepaklausiu, nors kartais labai noriu. Viduje kirba kažkas ir sako, kad neverta, nereikia, nes ir vėl būsi kaltinama. Ir yra tik keli, kuriems aš karts nuo karto paskambinu arba jie paskambina man. Su kuriais aš susitinku išgerti kavos arba šampano. Kas jie?

Vienas žmogus yra pasakęs, kad kiekvienas iš mūsų yra verslininkas ir draugysčių būti negali. Versle egzistuoja tik tie žmonės, kurie lygiai taip pat suinteresuoti verslu kaip ir tu. Nei daugiau, nei mažiau. Lygiai taip pat. Jie taip pat mato rezultatą kaip tu. Žino, kiek tai kainuoja, kaip to pasiekti, kiek įdėti ir kiek išimti. Kiek išimti laiko kitiems, skiriant jį sau, nes tai gera, šilta, artima. Nes tai leidžia dalintis ir skatinti.

Šešios akys čiliako apartamentuose. Tau šis darbas netinka, tarė ji man. Tu studijavai ne tam, kad dabar dirbtum visiškai kitoje srityje. Kaip tau negaila to laiko? Tai nepastovu, rizikinga. Kitų nuomonės panašios. Šūdina sritis, durnas kolektyvas, nenormuotos darbo valandos, visi kvaili, blogi, keisti ir ką tu ten, mieloji, veiksi? Kam tau apsikraut? Va dirbtum už minimalų fiksą ir super, nereikia sukt galvos. Patogu. Bet mano pasirinkimas jau buvo aiškus. Ir aš gaudau kaifą. Kiekvieną dieną. Nuo naujų pažinčių, naujų pasiekimų, žinių, nuo tų kvailų kolegų juokelių, kurie tokie artimi kaip viskas, ką ten radau.

Ir taip, atėjo laikas, kai vieninteliai, tikri draugai išryškėja daugybės apsimestinių draugų rūke. Ir vieninteliai, kuriems aš ne tik noriu paskambinti, bet ir paskambinu yra tie, kurie niekada nepamynė mano nuomonės, niekada nesakė, kad viena ar kita yra ne man, kad man nereikia, kad aš nesugebėsiu, kurie niekada nežemino manęs kaip asmenybės. Jie niekada manęs nekaltino, kad aš juos pamiršau, palikau. Su savais marazmais, arogancija, piktais juokeliais, liūdesio debesimis, pergalėmis, norais, ragais. Viskuo. Jie turi mane, o ne mano iliuziją. Ne tokią, kokia turiu būti, o tokią, kokia esu. Aš mokausi būti viena, tai skausminga, bet tai kaina būti pirmai. Ir tie, kurie nenori džiaugtis mano laimėjimais kartu su manim, gali ramiai gyventi savo gyvenimus.

Patiko (7)

Rodyk draugams7 komentarai

 1.   Rosenkreuzer 2016-05-16 12:12:03

  Kokia proga susitikot? Per Tinderį susimatchinot? :)

 2.   AgataKristi 2016-05-16 12:31:13

  Darbo reikalais :)

 3.   Rosenkreuzer 2016-05-16 12:43:31

  Buvo atėjęs į Panoramą įsigyti dovanos arba šiaip žiūrinėjo brangias GUESS šmutkes? :)

 4.   AgataKristi 2016-05-16 12:53:57

  Rosenkreuzeris galėtų facebooke ir į draugus pakviest, jeigu jau stebėsena užsiima :D Papasakočiau daugiau teisingos info apie save :)

 5.   Rosenkreuzer 2016-05-16 15:24:10

  Aš turiu moterį ir su svetimomis moterimis nebendrauju :) Nebent viešai, kaip dabar komentaruose

 6.   AgataKristi 2016-05-16 15:32:52

  Turi moterį ir domiesi kitomis!
  Ot kaip gerai! Taip tau ir reikia! :D

 7.   Metaliukas 2016-05-16 17:23:57

  Iš tikro labai gražus ir protingas įrašas. Paliko ir padarė įspūdį. Labai teisingos ir gražios mintys, vertybės ir tikslai.

  Man atrodo, kad šiandieniniame pasaulyje mes jau visi turime labai mažai draugų. Ir jų mums visiems labai trūksta. Džiaugiuosi, kad turi tuos kelis, kurie tau brangūs.

  sėkmės tau.

Palikti komentarą